تبلیغات
fc barca - 11 نكته ازمصاف ویارئال وبایرن‌مونیخ در ال ‌مادریگال

لیگ قهرمانان اروپا

11 نكته ازمصاف ویارئال وبایرن‌مونیخ در ال ‌مادریگال

تیم‌های فوتبال ویارئال و بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا در شرایطی برابر هم صف‌آرایی می کنند که به لحاظ کسب عنوان با هم قابل قیاس نیستند.


     به نقل از سایت یوفا، این دو تیم اسپانیایی و آلمانی فرداشب در ورزشگاه ال‌مادریگال مقابل هم قرار می گیرند تا اولین بازی خود را در مرحله گروهی این پیکارها انجام دهند.
 
ویارئال به عنوان میزبان تاکنون سابقه قهرمانی لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا را نداشته است، در مقابل بایرن از لحاظ کسب مقام نخست در بوندس‌لیگا با 22 عنوان صاحب رکورد است و حتی در لیگ قهرمانان نیز با 4 مقام نخست، قابل قیاس با میزبان اسپانیایی نیست.
 
نکات مهم و خواندنی این دو حریف به شرح زیر است:

* نکته 1:
اسپانیایی‌ها پیش‌تر بخت حضور در لیگ قهرمانان اروپا را به دست آوردند، آنها قبلا دو دوره به این جام راه یافتند. در فصل 2006 -2005 حتی به نیمه نهایی نیز رسیدند که مقابل آرسنال شکست را پذیرا شدند.
در فصل 2009-2008 نیز در دومین دوره حضور خود در این جام تا یک چهارم نهایی صعود کردند.
 
*نکته 2:
یوپ هاینکس، مربی 66 ساله امروزی بایرن‌مونیخ در تمام دورانی که به مربیگری پرداخته است، تجربه کار با سه تیم اسپانیایی (رئال‌مادرید، بیلبائو و تنه‌ریف) را داشته است، از این جهت او ویارئال را خوب می شناسد.
 
*نکته 3:
یکی از نکات اشتراک ویارئال و بایرن این است که هر دو تیم از طریق بازی‌های پلی‌آف به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا امسال وارد شدند، ویارئالی‌ها با غلبه بر اودینزه دانمارک به مرحله گروهی راه یافتند.
 
*نکته 4:
بایرن مونیخ در فصل گذشته به مقام سومی بوندس‌لیگا رسید، بنابراین برای حضور در لیگ قهرمانان لازم بود از مرحله پلی آف عبور کند، این تیم در مجموع دو دیدار 3 بر صفر برنده مصاف با زوریخ سوئیس شد و به این مرحله رسید.
 
*نکته 5:
تیم تحت رهبری یوپ هاینکس اکنون چهارمین مرتبه پیاپی است که در مرحله گروهی این پیکارها حضور دارند، هرچند که در این مدت مربیانی مختلف مثل کلینزمان، فان خال و هاینکس را داشته‌اند.
 
*نکته 6:
برد یک بر صفر بایرنی‌ها مقابل زوریخ سوئیس، درحقیقت پنجمین برد سرخ‌پوشان در یک بازی خارج از خانه در لیگ قهرمانان اروپا در شش مصاف اخیرشان در این جام به شمار می‌آید.
 
*نکته 7:
آخرین مرتبه که بایرنی‌ها در یک بازی از لیگ قهرمانان در اسپانیا برنده شدند، به ده سال قبل مربوط می‌شود.

در مرحله نیمه‌نهایی آن جام مونیخی‌ها یک بر صفر رئال مادرید را شکست دادند. در بازی نهایی تیم مونیخی که توسط اوتمار هیتسفلد هدایت می‌شد، مقابل والنسیا ، تیمی دیگر از اسپانیا قرار گرفت  که به تساوی رسید.
پس از آن در خاک اسپانیا ، 5 شکست را تجربه کردند. در یک نگاه کلی در تمام دورانی که با حریفانی اسپانیایی مواجه شده‌اند، در خاک این کشور در مجموع 4 برد، 4 تساوی و 9 شکست را به دست آوردند.
 
*نکته 8:
در ماه مه سال 2010 بایرن در فینال لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو بازنده بازی نهایی جام مقابل اینترمیلان (باخت 2 بر صفر ) شدند.
آن ها در فصل قبل در مرحله یک هشتم نهایی به خاطر حذف با جام وداع کردند.
 
*نکته 9:
ویارئال تاکنون مقابل تیم‌های آلمانی شکست ناپذیر نشان داده است. بیلان خانگی این تیم مقابل ژرمن‌ها 2 برد و یک تساوی بوده است. همین فصل قبل در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، این تیم حتی توانست در خانه بایرلورکوزن را که توسط یوپ هاینکس (مربی کنونی بایرن) هدایت می‌شد، 2 بر یک شکست دهد.
 
*نکته 10:
از تیم ویارئالی که در فصل 2006-2005 تحت رهبری مانوئل پیگرینی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید، اسپانیایی‌ها تنها دو بازیکن یعنی گونزالو و مارکوس سنا را تنها در کادر بازیکنان خود دارند.
 
*نکته 11:
از لحاظ کسب عنوان ویارئال و رئا لمادرید با هم قابل قیاس نیستند. بایرن در بوندس لیگا آلمان با کسب 22 قهرمانی رکورددار است، در لیگ قهرمانان اروپا نیز سابقه چهار دوره قهرمانی در سال‌های 1974، 1975، 1976 و 2001 را دارد.
اما ویارئال در لیگ قهرمانی اسپانیا موسوم به لالیگا هیچ عنوان قهرمانی ندارد؛ در لیگ قهرمانان اروپا نیز در سال 2006 حداکثر تا نیمه نهایی پیش آمده است.

 

  • تلفن کوتاه
  • بازیچه
  • کارت شارژ همراه اول