تبلیغات
fc barca - داوید دِ خئا
تاریخ : شنبه 29 آبان 1389 | 07:50 ب.ظ | نویسنده : ali radpour
داوید دِ خئا

این تصویر کوچک شده است. برای دیدن ابعاد واقعی آن، روی این نوار کلیک کنید. ابعاد واقعی تصویر 640x360 می باشد.
نام کامل : David de Gea Quintana
سن :20
محل تولد : مادرید
پست : دروازبان

داوید دِ خئا کوینتانا (David de Gea Quintana) متولد 7 نوامبر 1990 است . او یک دروازبان اسپانیایی است که درون دروازه منچستر یونایتد ، از دروازه این تیم محافظت می کند . او متولد شهر مادرید در اسپانیا است . وی از آکادمی اتلتیکو مادرید ، در سن 10 سالگی ، فوتبال حرفه ای خود را آغاز کرد و تا سال 2009 در این آکادمی رشد و پرورش یافت . پس از اینکه دروازبان شماره 1 اتلتیکو مادرید انتخاب شد ، به این تیم کمک های شایانی کرد تا اتلتیکو برنده لیگ اروپا و سوپر کاپ اروپا (UEFA Super Cup) شود . پس این موفقیت ها ، توجه سران منچستر یونایتد به وی جلب شد و ژوئن سال 2011 به این تیم پیوست .

اتـلـتـیـکـو مـادریـددخئا در سن 10 سالگی به آکادمی اتلتیکو مادرید پیوست و راه پیشرفت رو بر روی خودش باز کرد . او اولین فصل حرفه ای خودش را در تیم اتلتیکو مادرید B گذراند .هنگامی که در سال 2009 سرجیو آسنخو برای شرکت در مسابقات جام جهانی زیر 20 ساله ها شرکت کرد، دِ خئا به عنوان جانشین وی انتخاب شد . در 30 سپتامبر 2009 ، د خئا 18 ساله اولین بازی خود را برای اتلتیکو مادرید در برابر پورتو انجام داد . در این بازی روبرتو دروازبان اتلتیکو در دقیقه 26 مصدوم شذ و به ناچار زمین مسابقه را ترک کرد تا دخئا 18 ساله جانشین وی شود . اما در پایان بازی دخئا 2 گل دریافت کرد .

مصدومیت رو برتو بسیار جدی بود و اتلتیکو سه روز بعد مجبور شد دخئا رو به عنوان دروازبان راهی بازی با ساراگوسا کند . در این بازی دخئا در دقیقه 19 از رو نقطه پنالتی گلی دریافت کرد اما در ادامه سیو فوق زیبایی داشت و با مهار ضربه مارکو بابیک (Marko Babic ) باعث شد تیمش با نتیجه 2 بر 1 حریفش را شکست دهد . پس از اشتباهات فاحش و پر هزینه آسنخو (Asenjo) و امدن کویک سانچز فلورس (Quique Sánchez Flores) به عنوان سر مربی ، دخئا فصل 2009-10 رو به عنوان دروازبان شماره یک اتلتیکو مادرید آغاز کرد . او توانست در بازی های تیمش برابر والنسیا و بیلبائو به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شود . او در لیگ اروپا نیز ، با لباس تیمش 8 بار به میدان رفت که از جمله آنها میتوان به بازی با فولهام که با پیروزی 2 بر یک آنها انجامید اشاره کرد .

دخئا فصل 2010–11 نیز بسیار چشمگیر آغاز کرد . او کمک بزرگی به اتلتیکو مادرید برای فتح سوپر کاپ اروپا کرد . دخئا در برابر اینتر میلان ، در دقیقه 90 ، در حالی که تیمش از حریف نامدارش ، 2 بر 0 پیش بود ، پنالتی دیگو میلیتو رو مهار کرد و باعث قهرمانی اتلتیکو مادرید شد . او درلیگ هم به اتلتیکو کمک کرد تا در پایان فصل در رتبه 7 جدول رده بندی قرار گیرد .


مـنـچـسـتـر یـونـایـتـددر نیمه فصل 2011 ، تمام گمانه زنی ها و نگرانی طرفداران منچستر ، جانشینی دروازبان اصلی آنها ، ادوین ون در سار هلندی بود . در آن زمان گزینه های زیادی برای جانشینی وی اعلام میشد اما پس از بازی بازنشتگی گری نویل برابر یوونتوس در 24 May ، سر آلکس فرگوسن ، سرمربی منچستر یونایتد ادعا کرد که دخئا برای جانشینی ون در سار انتخاب شده است و به زودی به منچستر یونایتد می پیوندد ، اما این خبر به شدت توسط سران اتلتیکو مادرید تکذیب شد . بعد از این جریان ، د خئا جوان به تیم ملی زیر 20 ساله های اسپانیا دعوت شد و به همراه این تیم به قهرمانی جام جهانی جوانان دست یافت . پس از بازگشت وی ، او در تست پزشکی منچستر یونایتد در تاریخ 27 June شرکت کرد و 2 روز بعد یعنی در 29 June اعلام شد که د خئا با موفقیت به منچستر یونایتد پیوسته است .

د خئا اولین بازی خود را با لباس منچستر یونایتد در تاریخ 23 July برابر شیکاکو فایر (Chicago Fire) انجام داد که در نهایت منچستر یونایتد در این بازی رو 3 بر یک به پیروزی رسید . او اولین بازی رسمی خود را در 7 August در دربی منچستر ، برابر منچستر سیتی برای فتح کامنتی شیلد (Community Shield) انجام داد . او که برای دفاع از دروازه منچستر یونایتد درون دروازه قرار گرفته بود . در نیمه اول یک بار بر روی پرواز بلند لسکات
(Joleon Lescott ) و یک بار روی شوت ژکو (Edin Džeko) مغلوب شد . اما در نیمه دوم کم کرد تا تیمش در نهایت 3 بر 2 به پیروزی برسد وقهرمان این جام شود . او در اولین بازی لیگ برتر نیز برابر وست بروم ویچ ب میدان رفت و تیمش 2 بر یک ، در این بازی خارج از خانه به پیروزی رسید .

مــلــی
دخئا در سال 2007 ، در رقابت های زیر 17 ساله کمک زیادی برای نایب قهرمانی کشورش کرد .

در سال May 2010 ، یکی از 30 مرد انتخابی دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا برای حضور در جام جهانی 2010 بود . هر چند که در این بازی ها به میدان نرفت .

در سال 2011 نیز به همراه اسپانیا ، قهرمان جام جهانی جوانان شد .


آمار باشگاهی


این تصویر کوچک شده است. برای دیدن ابعاد واقعی آن، روی این نوار کلیک کنید. ابعاد واقعی تصویر 652x201 می باشد.


افتخارات

اتلتیکو مادرید

قهرمانی لیگ اروپا

قهرمانی در سوپر جام


منچستر یونایتد

قهرمانی کامنتی شیلد

ملی

قهرمانی زیر 17 ساله ها و زیر 21 ساله های اروپاطبقه بندی: بازیکنان خارجی، 

  • تلفن کوتاه
  • بازیچه
  • کارت شارژ همراه اول