تبلیغات
fc barca - قهرمانی منچستر یونایتد در لیگ انگلیس
تاریخ : یکشنبه 25 اردیبهشت 1390 | 09:29 ق.ظ | نویسنده : ali radpour

گزارش تصویری: منچستریونایتد، قهرمان این فصل انگلیس

منچستریونایتد با کسب نتیجه تساوی در دیدار شنبه شبش مقابل بلکبرن نوزدهمین قهرمانی اش را در رقابتهای لیگ برتر مسجل کرد.در اینجا می توانید تصاویر منتخب جشن قهرمانی شاگردان فرگوسن را تماشا کنید:


 El United supera al Liverpool con su Premier número 19 y es el nuevo jefe del campeonato inglés

یونایتد توانست با کسب نوزدهمین جام قهرمانی در رقابتهای لیگ برتر، از لیورپول پیشی بگیرد و قهرمان یکه تاز فوتبال انگلیس شود

Los jugadores del United levantaron una réplica del título que acabó más o menos como la Copa del Rey del Madrid
بازیکنان یونایتد جامی مشابه با جام واقعی را در دست داشتند  که در لحظات پایانی جشن قهرمانی شبیه جام حذفی اسپانیا که زیر اتوبوس رفت شد.!!

"Vengo a convertir al United en el mejor equipo de Inglaterra". Con esta frase se presentó ''''Sir'''' Alex en el club de Manchester. 25 años después, lo ha conseguido.

فرگوسن به وعده اش عمل کرد. فرگوسن 25 سال پیش و زمانی که هدایت یونایتد را در دست گرفت، گفت:« من آمده ام تا یونایتد را مبدل به بهترین تیم انگلیس کنم.» و همین کار را هم کرد
 
El United ya es el club inglés con más títulos de Liga y el galés ha tenido mucho que ver en este logro. Leyenda viva de los ''''red devils''''.

اکنون یونایتد مبدل به پرجام ترین تیم در لیگ برتر شد و «سررایان گیگز» هم نقش موثری در مبدل شدن یونایتد به تیمی اسطوره ای دارد

 

Jugadores como Park Ji Sung o Darron Gibson, ausentes en el partido ante el Blackburn, saltaron al campo de traje para celebrar el título junto a sus compañeros

بازیکنانی مثل پارک جی سونگ یا دارن گیبسون که در دیدار مقابل بلکبرن غایب بودند،برای جشن گرفتن قهرمانی تیمشان با لباسهای رسمی وارد زمین شدند

El United conquistó su decimonovena Premier League y jugadores como Ferdinand explotaron de alegría

 یونایتد برای نوزدهمین بار قهرمان رقابتهای لیگ برتر شد و بازیکنانی مثل فردیناند غرق در شادی و سرور بودند.

 

                                        شیاطین سرخ به روایت آمار و ارقام

 در ادامه بخشی از آمار و ارقام این فصل منچستر یونایتد را با هم مرور می کنیم 

 74: شیاطین سرخ با 74 گل زده، صاحب بهترین خط حمله لیگ برتر در این فصل بودند. در این تیم، دیمیتار برباتوف، خاویر ارناندس و وین رونی بیشترین گل ها را زدند و جالب اینکه هر یک از آن ها، در مقطعی از فصل بار اصلی گلزنی را به دوش می کشید. مثلاً در اوایل فصل که پاهای رونی قفل شده بود و مدتی را هم با مصدومیت گذراند، «بربا» بیش از سایرین گل زد و بعد هم نوبت به ارناندس و رونی رسید که منچستر را در اوج نگه دارند.

 35: منچستر یونایتد با 35 گل خورده، بعد از چلسی و منچستر سیتی، سومین خط دفاع مستحکم لیگ را در اختیار داشت. در فصلی که ریو فردیناند، نیمی از بازی ها را به خاطر مصدومیت از دست داد، رهبر خط دفاعی نمانیا ویدیچ بود که یکی از مهره های درخشان فوتبال جزیره بود. بخشی از استحکام دفاعی من یونایتد هم مدیون عملکرد فوق العاده ادوین فان درسار بود که در 40 سالگی همچنان کم اشتباه و سرپنجه است. آیا می دانید فان درسار در سال 2005 فقط با 2 میلیون یورو از فولام به اولدترافورد آمد؟!

 34: در تیم منچستر یونایتد رکورد بیشترین دقایق حضور در زمین، متعلق به ویدیچ است اما پاتریس اورا، مدافع چپ فرانسوی با 34 حضور، رکورددار بیشترین تعداد بازی برای این تیم بود. اورا که در سال 2005 به اولدترافورد آمد، در 5 فصل اخیر مدافع چپ ثابت فرگوسن بوده است.

 22: بدون احتساب نتیجه بازی آخر مقابل بلکپول، منچستر یونایتد در این فصل 22 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته که یکی بیشتر از رقیبش چلسی بوده.

 19: این احتمالاً هیجان انگیزترین عدد برای طرفداران شیاطین سرخ است. منچستر یونایتد با یک امتیازی که عصر شنبه گرفت، برای نوزدهمین بار قهرمان انگلیس شد و بدین ترتیب تعداد قهرمانی آن ها، از قهرمانی های رقیب همیشگی شان، لیورپول بیشتر شد.

 17: منچستر یونایتد یک بازی خانگی دیگر در پیش دارد، اما تا همین جا به رکورد خیره کننده 17 پیروزی در بازی های خانگی رسیده است. فقط وست بروم بود که توانست در این فصل از اولدترافورد با امتیاز بیرون بیاید و بقیه تیم ها، دست ها را به علامت تسلیم بالا برده اند.

 8: پسران فرگوسن در این فصل در 8 بازی خارج از خانه پیروز شده اند که بهترین رکورد در مقایسه با حریفان است. چلسی و منچستر سیتی هرکدام 7 برد خارج از خانه داشتند.

 7: پرگل ترین برد منچستر یونایتد در این فصل در دیدار رفت مقابل بلکبرن رقم خورد که در آن با 5 گل برباتوف، موفق شد حریف را 7-1 شکست دهد.

 4: من یونایتد در این فصل فقط 4 بازی را به حریفان واگذار کرد و کمتر از هر تیم دیگری شکست خورد. آرسنال، چلسی، لیورپول و ولوز تنها تیم هایی بودند که توانستند 3 امتیاز از شیاطین سرخ بگیرند.

 3: در این فصل فقط 3 کارت قرمز از جیب داوران برای بازیکنان منچستر یونایتد بیرون آمد. ویدیچ، رافائل و اونز تنها اخراجی های این تیم در فصل اخیر لیگ برتر بودند.

1 : اوون هارگریوز هافبک همیشه مصدوم منچستر یونایتد، فقط در یک بازی به میدان آمد و آن هم بعد از ده دقیقه به خاطر مصدومیت تعویض شد. او احتمالاً در تابستان، اولدترافورد را ترک می کند.

 

 
طبقه بندی: ورزشی، 

  • تلفن کوتاه
  • بازیچه
  • کارت شارژ همراه اول